"14HOROZKENT, 'MEVCUT KOŞULLARLA LİG DEVAM ETMEMELİ'

Horozkent Spor Kulübü Başkanı Kamil Karabuğa, Covid-19 tehdidinin sürdüğü bu ortamda tele konferans yöntemi ile yapılan Kadın Futbol Birliği toplantısında liglerin devam etmemesi konusunda görüş bildirdiklerini söyledi.

"14HOROZKENT, 'MEVCUT KOŞULLARLA LİG DEVAM ETMEMELİ'

Korona virüs tehdidi ile ertelenen kadın futbol liglerinin geleceği tartışılmaya devam ediyor. TFF tarafından Süper Lig dahil olmak üzere diğer profesyonel ligler ve Bölgesel Amatör Lig'in başlama tarihi 12, 13 ve 14 Haziran olarak belirlenmişti. Amatör statüde oynanan kadın futbol ligleri hakkında henüz bir karar verilmezken, Kadın Futbol Birliği kendi geleceğine yön vermek için tele konferanslara devam ediyor. Kadın liglerinde mücadele eden 1, 2 ve 3. Lig takımlarının katıldığı toplantıların sonuncusu geçtiğimiz Cuma günü yapıldı. Toplantıya birçok kulübün yanı sıra Horozkent Spor Kulübü Başkanı Kamil Karabuğa da katıldı.

GÖRÜŞ BİRLİĞİNE VARILDI

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Karabuğa, liglerin mevcut şartlarda oynamaması konusunda görüş birliğine varıldığını söyledi. Karabuğa, "Erkek ligleri 12 Haziran gibi başlayacak. Hala bu konularda tartışmalar sürüyor. Özellikle Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca'nın açıklamalarının ardından deplasmanı oynanan kadın ligleri temsilcileri olarak risk ortamı sürerken maçların oynanmamasını istiyoruz. Ne zaman salgın riski sona erdi ya da tüm önlemler alındı, bu adımdan sonra liglerin devam etmesini istiyoruz. Bu konuda yapılan toplantıda görüş birliğine varıldı" dedi.

HEDEF 2. LİG

Takımın evde bireysel idmanlara devam ettiğini aktaran Karabuğa, "Futbolcular teknik ekibimizin verdiği çalışma programı kapsamında çalışmalara devam ediyor. Salgın riski bittikten sonra başlayacak olan lige hazır hale gelmek istiyoruz. Hedefimiz 2. Lig. Bu hedef için biraz bekleyeceğiz ancak liglerin tamamlanması ile hedefe ulaşacağımızdan eminiz" diye konuştu.

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER