DENİZLİ'DE AMATÖR FUTBOLUN GELECEĞİ BELLİ OLDU

TASKK Başkanı Ali Düşmez tarafından açıklanan karara göre Süper Amatör Lig devam ederken 1. ve 2. Amatör Küme sonlandırıldı. Süper Amatör Lig'in 18 Temmuz'da başlatılması kararlaştırıldı.

DENİZLİ'DE AMATÖR FUTBOLUN GELECEĞİ BELLİ OLDU

Korona virüs nedeniyle Mart ayında durdurulan Amatör futbolun geleceği belli oldu. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı ve TFF Başkan Vekili Ali Düşmez tarafından illerin federasyonlarına gönderilen yazıya göre Denizli’de Amatör futbolun geleceği kararlaştırıldı. Buna göre Denizli’de yarıda kalan Süper Amatör Lig Ali İpek Sezonunun tamamlanması kararlaştırıldı. SAL, Bölgesel Amatör Lig ile birlikte 18 Temmuz tarihinde başlayacak.

1 VE 2. AMATÖR OYNANMAYACAK

TASKK kararına göre ilk devresi tamamlanan 1. Amatör Küme'de maçlar oynanmayacak. Süper Amatör Lig'e çıkacak olan 3 takım ise Futbol İl Komitesinin kararına bırakılırken, 3 grupta ilk sıralarda yer alan Kartalspor, Değirmenözü ve Şemiklerspor'un bir üst lige çıkarılması bekleniyor.

2. Amatör Küme ise ilk devresi tamamlanmadığı için yok sayılacak. Bir üst lige hiçbir takım çıkarılmayacak. Yine Denizli'de U 19 1. Ve 2. Küme liglerinde sezonun sonlandırılarak düşme ve çıkma uygulanmayacak.

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER