BAŞKAN ÇETİN DENİZLİSPOR FORMASI HEDİYE ETTİ

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Denizli Valiliği’ne atanan Vali Ali Fuat Atik'in Çardak Havaalanında karşılama törenine katılan Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin, Vali Atik'e “hoş geldiniz” diyerek üzerinde ismi yazılı 61 numaralı Denizlispor forması hediye etti.

BAŞKAN ÇETİN DENİZLİSPOR FORMASI HEDİYE ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları ile Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili iken Denizli Valiliği’ne atanan Ali Fuat Atik, göreve başladı. Atik, Valilik binası önünde Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vali yardımcıları, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılandı.

İLK TÖREN ÇARDAK’DA YAPILDI

Denizli Valiliğine atanan Vali Ali Fuat Atik için ilk karşılama Çardak Havaalanında gerçekleştirildi. Denizli protokolü tarafından Çardak Havaalanında düzenlenen karşılama törenine Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin de katıldı. Başkan Çetin burada Vali Atik'e “hoş geldiniz” diyerek üzerinde ismi yazılı 61 numaralı Denizlispor forması hediye etti.

ALİ FUAT ATİK KİMDİR?

Trabzon Nüfusuna kayıtlı 1975 doğumlu Denizli Valisi Ali Fuat Atik, ilk ve orta öğrenimini babasının memuriyeti nedeniyle değişik vilayetlerde tamamladıktan sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. 26 Aralık 1999 tarihinde yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 87. dönem Tokat Kaymakam adayı olarak 29 Mayıs 2000 tarihinde göreve başladı. Kırklareli-Pehlivanköy, Edirne-Lalapaşa Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Kaymakam Adaylığı döneminde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Yönetim Bilimi alanında Yüksek Lisans Eğitimi'ni ve Londra Middlesex Üniversitesi'nde Yabancı Dil Eğitimi'ni tamamladı. 3 Kasım 2002 tarihinde başlayan 87. dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlayan Vali Ali Fuat Atik sırasıyla Rize-Derepazarı, Bingöl-Karlıova, Ağrı-Taşlıçay Bolu-Mengen Kaymakamlık görevleri ile Ardahan Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Bartın-Ulus ve Çanakkale-Ezine Kaymakamlık görevini yürütürken, 20.03.2017 tarihinde Erzurum-Karayazı Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına kayyum olarak atandı. İngilizce bilen, evli ve iki çocuk babası Vali Ali Fuat Atik, 21 Haziran 2017 tarihli ve 2017/301303 sayılı kararname ile Siirt Valiliğine atandı.

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER