“BİRLİKTELİĞİMİZİ VE BAZI SORUNLARIMIZI ÇÖZDÜĞÜMÜZÜ GÖSTERDİK”

Son haftalardaki performans düşüklüğü nedeniyle Yeni Malatyaspor maçında yedek soyunan Yukatel Denizlispor’un suskun golcüsü Hugo Rodallega, maçın ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Haftalardır kötü oynadıklarının farkında olduklarını ve bu galibiyetin özgüvenlerini tekrar getirdiğinin altını çizen Kolombiyalı golcü “Birlikteliğimizi ve bazı sorunlarımızı çözdüğümüzü gösterdik” dedi.

“BİRLİKTELİĞİMİZİ VE BAZI SORUNLARIMIZI ÇÖZDÜĞÜMÜZÜ GÖSTERDİK”

Maçın ardından galibiyeti değerlendiren Hugo Rodallega, “Bizim için çok önemli bir galibiyet oldu. Uzun zamandır çalışmalarımızın karşılığını alamıyorduk. 3 puan aldığımız için çok mutluyuz. Özgüvenle birlikte bu haftada iyi çalışıp çıkışımızı devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Oyuna girerken kaptanlık pazubandının kendisine vermesini değerlendiren Rodallega “Ben Mustafa’nın kaptan olarak devam etmesini istedim. Ama o saygısından dolayı kaptanlık pazubandını bana vermek istedi. Bende almak zorunda kaldım. Ben ilk 11 oynasam da oynamasam da takıma destek vermeye devam edeceğim. Birlikteliğimizi ve bazı sorunlarımızı çözdüğümüzü gösterdik. Bundan sonra daha iyi olması içinde elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu sorunlar bütün kulüplerde var. Büyük kulüplerde de var. Bunlar çok önemli değil. Biz açıkçası kötü oynuyorduk. Bunu düzeltmemiz gerektiğinin farkındaydık. Bu maçtan itibaren de başladığımızı düşünüyorum. Umarım bu şekilde devam ederiz. Buna ihtiyacımız var” diye konuştu.

Yeşil siyahlıların diğer Kolombiyalı golcüsü Oscar Estupinan ise maçın arından yaptığı açıklamada “İyi bir galibiyet aldık. Çok önemliydi bizim için. Haftalardır istiyorduk ama o haftaları geride bıraktık. Bu hafta kazanmamız çok önemliydi. Bu galibiyet bize özgüven verecek” dedi.

Yeni Malatyasporlu Hadebe ile yaşanan pozisyonu da değerlendiren Oscar “Çok sert bir çarpışma oldu. Onun etkisiyle yaralanma oldu ama çok önemli değil. Sahadayken Denizlispor için ne gerekiyorsa yapmak zorundayız. Bunu sahaya yansıtmak zorundayız. Önümüzde daha zor bir maç var. Özgüvenimiz geri geldi. Bu hafta çok iyi çalışıp iyi bir sonuç almak için oraya gideceğiz” dedi.

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER