“BİZİM VEREMEYECEK HİÇBİR HESABIMIZ YOK”

Yukatel Denizlispor’un sahasında Medipol Başakşehir ile 1-1 berabere kaldığı maçın ardından Denizlispor Başkanı Ali Çetin, Ege TV’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. Protestolardan borca kadar önemli açıklamalarda bulunan Başkan Çetin “Bizim veremeyecek hiçbir hesabımız yok” dedi.

“BİZİM VEREMEYECEK HİÇBİR HESABIMIZ YOK”

Sahada gösterdikleri mücadeleden dolayı tüm oyuncuları kutlayan Başkan Çetin “Yenemiyorsan, yenilmeyeceksin. Oyuncularımız çok iyi performans gösterdi. Maçtan 3 puan bekliyorduk. Hepsini ayrı ayrı kutluyorum. Maçta 117 kilometre koşmuşlar. Son dakikaya kadar mücadele ettiler. O pozisyon gol olsaydı, şimdi 3 puanı konuşuyor olacaktık. Hayırlısı olsun” dedi.

“YÖNETİM OLARAK DİMDİK AYAKTAYIZ”

Maçta tribünlerden yükselen protestoları da değerlendiren Başkan Çetin “Onlarda bizim kardeşimiz. Ellerinden geleni ardına koymasınlar. Yaptıkları gerçekten çok ayıp. Burası hiçbir grubun değil Denizli halkınındır. Bize hiçbir şey yapmıyorlar. Bu sadece Denizlispor düşmanlığıdır. Kime, nereye hizmet ettiklerini biz çok iyi biliyoruz. Dün akşam nerede buluştuklarını da çok iyi biliyoruz. Aynı şekilde devam etsinler ama içlerinde çok fazla pırıl pırıl temiz aile çocukları var. Ailelerine sesleniyorum; çocuklarını bu gruplardan çeksinler. Bunlar artık bunu Denizlispor sevdası olarak değil, başka amaçlarla kullanmaya başladılar. Bizi bu üzüyor. Diğer türlü biz dimdik yerimizdeyiz. Asla protestolara boyun eğecek de değiliz. Artık bu herkesin kafasında net olarak yer etsin. Biz yönetim olarak ayaktayız ve bu Denizlispor çok iyi yerlerde olacak. Bizim bir sözümüz var. Biz zaten sözümüzü tuttuktan sonra buraya çivi çakmadık, zaten gideceğiz. O zamana kadar biz görevimizin başındayız. Borçsuz, ligde kalıcı bir Denizlispor oluşturana kadar biz yerimizdeyiz” diye konuştu.

“Kimseye veremeyecek hesabımız yok” diyen Başkan Çetin “İlçelerde bilet dağıtmadık. Kesinlikle haksızlık yapıyorlar. Biz Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe yazdık. Hayatında hiç maça gelmemiş, hiç stadyum yüzü görmemiş çocuklarımızı kendi imkanlarımızla getirip maç izletiyoruz. Alfabetik sırayla başladık. İlk olarak Acıpayam ile başladık, devamını da yine alfabetik sırayla tüm ilçelerimizde yapacağız. ‘İlçelere bilet dağıtıyorlar’ dedikleri budur. Diğer türlü tabi ki insanlar bizimde katkımız olsun diyerek kendi işyerlerinden taraftar getiriyor. Bununda parasını ceplerinden veriyorlar. Kimsenin bundan doğal bir hakkı da yok. ‘Betoncu hesap ver’ diye bağırıyorlar ya bizim veremeyecek hiçbir hesabımız yok. Ne zaman, nerede hesap soracaklarsa biz hazırız. Gider hesabımızı da koçlar gibi veririz. O konuda hiç rahatsızlıkları olmasın. ‘Biz hesabımızı görmek istiyoruz’ desinler, gelsinler, ben kulüpte istedikleri saatte muhasebeyi açarım, hesabımızı veririz” ifadelerine yer verdi.

“BORCUMUZ 26 MİLYON TL’YE DÜŞTÜ”

İlk yarıda koydukları hedefe yaklaştıklarını belirten ve kulübün borcunun azaldığını anlatan Başkan Ali Çetin “Bizim devre arasına kadar hedefimiz 22 puandı. Hedefimize az kaldı. Son saniyedeki pozisyon gol olsaydı bugün zaten 20 puanımız olacaktı. 2 puan daha alıp hedefimize ulaşmış olacaktık. Bu sene düşme hattının puanları, geçen seneye göre daha düşük olacak diye tahmin ediyoruz. İyi gidiyoruz. Denizlispor iyi yerde olacak. Mütevazi bir takım kurduk. Başlarda insanlara olmaz gibi geldi ama biz o hedefe adım adım ilerlemek için tüm mücadelemizi vereceğiz. 2 sıra altı olur, 2 sıra üstü olur ama borçsuz bir kulüp hedefimizde ilerliyoruz. Bugün lig bitmiş olsaydı, borcumuz 26 Milyon TL idi. Ciddi miktarda borcumuzu azalttık. Borcumuzu 57 Milyon TL’den düşürdük. Soruyorlar ya ‘Hesap versene’ diye işte hesap burada gelsinler verelim hesabı” dedi.

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER