BURAK ÇALIK: “TAKIM OLARAK OYNAMAYI ÖN PLANA ALMAMIZ GEREKİYOR”

BURAK ÇALIK: “TAKIM OLARAK OYNAMAYI ÖN PLANA ALMAMIZ GEREKİYOR”

BURAK ÇALIK: “TAKIM OLARAK OYNAMAYI ÖN PLANA ALMAMIZ GEREKİYOR”

Demir Grup Sivasspor maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan başarılı futbolcu Burak Çalık, teknik direktör Mehmet Özdilek ile birlikte sistem değişikliği olduğuna dikkat çekerek “Her şeyden önce bir formasyon değişikliği var. Biran önce buna adapte olmamız lazım. Oyuncu grubu olarak da birlikte oynamayı, takım olarak oynamayı biraz daha ön plana almamız gerekiyor” dedi.

Demir Grup Sivasspor maçı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Denizlispor’un başarılı kanat oyuncusu Burak Çalık “Beklediğimiz istediğimiz oyun bu değildi. İstediğimizi yapamadık. Bizim adımıza çok kötü oldu. Çok çalışmamız eksiklerimizi kapamamız lazım. Kolay değil tabi. Yeni hocamız var. Oda kendi sistemini oturtmaya çalışıyor. İster istemez bu tabi ki zaman alacaktır. Ama ne olursa olsun bu tarz maçları kaybetmek bizim adımıza iyi değil. Daha çok yolumuz var. Çok oynanacak maç var. Umarım bunun telafisini en  yakın zamanda yaparız ve önümüzü biraz daha rahat görebiliriz. Yansıtıldığı kadar da kötü bir pozisyonda olduğumuzu düşünmüyorum. Geçen senede şampiyonluğa giderken içeride 5 maç kazanamamıştık ama telafisini yaparız. Umarım yine başarırız. Önümüzde yine zorlu Beşiktaş maçı var. Büyük camia. Elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz. İnşallah istediğimizi alıp döneriz” ifadelerine yer verdi.

Teknik Direktör Mehmet Özdilek’in sistemine biran önce adapte olmaları gerektiğini belirten Çalık “Her şeyden önce bir formasyon değişikliği var. Biran önce buna adapte olmamız lazım. Herkes emin olsun. Buna alıştığımız zaman bu bizi ileriye götürecektir. Çünkü takım menfaatine bu daha faydalı. Bazen maçın kırılma anlarında o eşiği aşamıyoruz. Bunu bir an önce tamamlamamız gerekiyor. Oyuncu grubu olarak da birlikte oynamayı, takım olarak oynamayı biraz daha ön plana almamız gerekiyor” diye konuştu.

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER