BURAK ÇALIK VE LOPES'DEN RİZE MAÇI DEĞERLENDİRMESİ

BURAK ÇALIK VE LOPES'DEN RİZE MAÇI DEĞERLENDİRMESİ

Yukatel Denizlispor’da Çaykur Rizespor maçının hazırlıkları sürerken gerçekleşen antrenman öncesi futbolcular Burak Çalık ve Tıago Lopes basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Futbolculardan Tiago Lopes ve Burak Çalık, Haluk Ulusoy Tesisleri'nde, Süper Lig'in 12. haftasında 23 Kasım Cumartesi günü Çaykur Rizespor'u konuk edecekleri maçın hazırlıkları öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“İYİ ÇALIŞTIK, UMARIM KARŞILIĞINI ALIRIZ”

Milli maç arasını iyi değerlendirdiklerini belirten Burak Çalık “İyi çalıştık. Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bazı şeyleri rayına oturtmamız için kazanmamız gerekiyor. Milli maç arasında da gerekli değerlendirmeler yapıldı. Bazı istatistiklerde hocamızın istediği istatistikleri tutturduk ama sonuç alamadığınız zaman tabi insanlar bu tarafı ile ilgilenmiyor. Aslında kötü oynamıyoruz, bazı şeyleri iyi yapıyoruz. Sadece sonuç kaldı. İnşallah onu da bu hafta sonu alırız. Almamız gerekiyor. İyi çalıştık, umarım karşılığını alırız” dedi.

“BEKLENTİLERİN FARKINDAYIZ”

Taraftarların artık evlerine mutlu dönmesini sağlamak istediklerini belirten Çalık “Taraftarlara aslında söylenecek çok şey var. On yıllık bir özlemin ardından bu takım olması gereken yerde. Tabi ki onlarda takımlarının iyi performans göstermesini, galip gelmesini arzuluyor. Daha çok mücadele görmek istiyor. Bu çatı altında mücadele eden herkes elinden geleni yapıyor, yapmak da zorunda. Beklentilerin farkındayız.  İnşallah hafta sonu kim oynarsa gerekli mücadeleyi yapar ve taraftarın da evine daha mutlu dönmesini sağlar. Herkes kazanmamız gerektiğini biliyor” dedi.

“SÜRECİ ATLATTIK”

Teknik direktör Mehmet Özdilek’in sistemini tamamen adapte olduklarının altını çizen Burak Çalık “Yücel hoca ile farklı antrenmanlar yapıyorduk. Maçtaki formasyonumuz farklıydı. Şimdi Mehmet hoca ile çok daha farklı bir kimliğe bürünüyoruz. ‘İki hafta önce alışmamız gereken süreç var’ demiştim. Artık o evreyi tamamladık. Antrenmanlar, maç formasyonlarımız, Mehmet hocanın istediği düzene girdi. Hoca değişiklikleri her zaman biraz sancılı geçer. Bizim o süreci atlattığımızı düşünüyorum. Şuanda tek eksik galibiyet, onu da bu hafta alırsak işler biraz daha rayına oturacak diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

“İLK SEZONDA İLK 5 HEDEFİ KONULMAMASI GEREKİR”

Portekizli savunma oyuncusu Lopes, "Bizim maç maç ilerlememiz gerekiyor. İlk sezonda ilk 5 hedefi bana göre konulmaması gerekir. Böyle hedefler koymak çok sağlıklı olmayabilir." dedi. Çaykur Rizespor maçını kazanmak için sahada ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Lopes, şöyle dedi: "Durumun aslında çok pozitif olmadığını biliyoruz. Bu durumu tersine çevirebilmek için çok çalışıyoruz. Bizim maç maç ilerlememiz gerekiyor. İlk sezonda ilk 5 hedefi bana göre konulmaması gerekir. Böyle hedefler koymak çok sağlıklı olmayabilir. Biz kulübü ligde kalıcı hale getirmek istiyoruz. Kulüp bu sezon ligde kalırsa gelecek sezonlar için daha iyi bir ortam oluşacağını düşünüyorum. Bu sezon her maça ayrı bir final olarak bakmamız gerekiyor."

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER