“DENİZLİSPOR ŞAMPİYONLUK POTANSİYELİ OLAN BİR KULÜP”

Denizlispor ile sezon sonuna kadar sözleşme imzalayan ve takımın başına geçen teknik direktör Bülent Uygun, TrtSpor’a yaptığı açıklamada Denizlispor’un şampiyonluk potansiyeli olan bir camia olduğunu belirterek Süper Lig’de oynanacak derbileri yorumlamasını isteyen moderatöre “Denizlispor teknik direktörü olduğum için yorum yapamam” cevabını verdi.

 “DENİZLİSPOR ŞAMPİYONLUK POTANSİYELİ OLAN BİR KULÜP”

Denizlispor’da teknik direktörlük görevine gelen ve takımla birlikte çalışmalara başlayan teknik direktör Bülent Uygun, TrtSpor’a yaptığı telefon bağlantısında çarpıcı açıklamalar yaptı. Göreve başlamadan önce ekibiyle birlikte takımı çok iyi analiz ettiklerini sıkıntıları bildiklerini belirten Uygun, “Denizlispor’un çok iyi bir takım olduğunu biliyoruz. Bizi bu göreve layık gören yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.

10 sene içerisinde yine bir Anadolu takımının şampiyon olacağını düşündüğünü ve Denizlispor’un da şampiyonluk potansiyeli olan bir camia olduğunu belirten Denizlispor teknik direktörü Bülent Uygun, “Türkiye’de gene on sene içerisinde iki, üç Anadolu takımının şampiyon olacağını görüyorum ve düşünüyorum. Bunlardan bir tanesi de Denizlispor’dur. Bu potansiyel çok fazlasıyla var. Önemli olan şehrin dinamikleri, yönetimi ve taraftarının bu birlikteliği sağlayabilmesi. Başakşehir’in bunu yaşayamamasının nedeni taraftarının olmamasıydı. Denizli’de gerçekten takımını çok seven, armasına aşık insanlar var. İnanıyorum ki, futbolcu kardeşlerim sahada onlara layık olacaklar ve ilerideki süreçte daha yukarılarda, Avrupa ve Şampiyonlar Ligi hedefini geçekleştirmek için o yapı ve sistemin kurulmuş olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Canlı telefon bağlantısında moderatörün ligde oynanacak derbileri sorması üzerine yorum yapmayan Denizlispor teknik direktörü Uygun “Denizlispor’a teknik direktörlüğe gelmeseydim bununla ilgili yorum yapardım. Denizlispor’a geldiğimden beri, Denizlispor ile yatıp Denizlispor ile kalkıyorum. Türkiye Süper Liginde oynayan bütün takımlarla ilgili güzel, zevkli ve çekişmeli maçların olması tek temennim” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 01:41

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER