DÜNYA FUTBOLCULAR BİRLİĞİ’NDEN UYARI

DÜNYA FUTBOLCULAR BİRLİĞİ’NDEN UYARI

DÜNYA FUTBOLCULAR BİRLİĞİ’NDEN UYARI

"FIFPro", 7 Türk takımı hakkında 'Bu takımlara transfer olurken dikkat edin' uyarısında bulundu.

Dünya Futbolcular Birliği, Türk futbolunu derinden sarsan bir uyarı yayınladı. Türk futbolunun giderek kötüleşen ekonomisine dikkat çeken Dünya Futbolcular Birliği, oyuncuları özellikle 7 takım hakkında uyardı.

Oyuncuların mali güvenliği için yayınlanan makalede, Türk takımlarının borçlarının her geçen gün arttığına ve maaş ödemelerinde aksama yaşanabileceğine yer verildi.

"BU KULÜPLERLE SÖZLEŞME İMZALARKEN DİKKAT EDİN"

Türk takımları ve oyuncular arasındaki uyuşmazlık davalarının vurgulandığı makalede, "Bu kulüplerle sözleşme imzalarken dikkat edin" ifadeleri kullanıldı.

SİCİLİMİZ BOZUK

FIFA Uyuşmazlık Kurulu'nda görülen davalarının %15'inde Türk takımlarının olduğunu altı çizen Dünya Futbolcular Birliği, bu rakamın diğer Avrupa ülkelerine kıyasla 'orantısız fazla' olduğunu belirtti.

İŞTE O KULÜPLER

- K. Karabükspor

- Bursaspor

- Antalyaspor

- Kayserispor

- Ankaragücü

- Elazığspor

- Eskişehirspor

“DENİZLİSPOR GÜVENİLİR KULÜPLER ARASINDA”

Bir dönemler büyük maddi sıkıntılar çeken Denizlispor ise resmi olmayan kayıtlara göre Türkiye’nin en güvenilir yedinci kulübü. Denizlispor Kulübü, Dünya Futbolcular Birliği’nin sakıncalı gördüğü 7 Türk kulübünün durumuna çok çok yaklaşmıştı. Yeşil siyahlı kulüp özellikle TFF 1. Lig serüveni sırasında büyük maddi sıkıntılar çekmiş, eski yabancı futbolcu alacakları ve diğer alacaklılar nedeniyle sıkıntılı süreçler yaşamış, defalarca haciz görmüş hatta kupalarına el konulmaya çalışılmıştı. Dünya Futbolcular Birliği, Türkiye’de transferi riskli kulüpleri açıkladı ama en güvenli kulüpleri komuoyu ile paylaşmadı. Yakın kaynaklar Türkiye’de transfer konusunda güvenilir, futbolcularının alacaklarını ödeyen kulüplerin listesinin de bulunduğunu, Denizlispor Kulübü’nün bu listede yedinci sırada olduğunu belirtiyor.

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER