ÖZDİLEK “KAZANARAK YERİMİZİ SAĞLAMLAŞTIRMAK İSTİYORUZ”

Denizlispor, Konyaspor maçı hazırlıklarını bugünkü antrenman ile sürdürdü. Teknik Direktör Mehmet Özdilek kazanarak ligdeki yerlerini sağlamlaştırmak istediklerini söyledi.

ÖZDİLEK “KAZANARAK YERİMİZİ SAĞLAMLAŞTIRMAK İSTİYORUZ”

Denizlispor cumartesi günü deplasmanda karşılaşacağı Konyaspor maçının hazırlıklarını bugünkü antrenman ile sürdürdü.  Haluk Ulusoy Tesisleri’ndeki antrenman düz koşu ile başladı. Dar alanda pas çalışması yapan Horozlar daha sonra taktik çalışma ile antrenmanı tamamladı. Tedavileri süren Lopes ve Onazi antrenmana katılmadı.

Antrenman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Mehmet Özdilek, Konya’ya kazanmak için gideceklerini söyledi. Göztepe karşısında iyi bir oyun çıkarmalarına rağmen bir puan aldıklarını kaydeden Özdilek; “İçeride ve dışarıda oynanan her maç ciddiyet istiyor. Yine hafta sonu zor bir müsabaka oynayacağız. Hem rakibimizin bulunduğu konum hem de kendi adımıza baktığımız zaman kazanarak yerimizi biraz daha sağlamlaştırmak istiyoruz. Bu, kolay olmayacak. İçeride kaybettiğimiz puanı deplasmanda puan ya da puanlar alarak telafi etmek istiyoruz” diye konuştu.

Takımda eksiklerin bulunmasının kendilerini sıkıntıya soktuğunu kaydeden Özdilek, Konya’ya puan ya da puanlar almak için gideceklerini vurguladı. Son haftalarda oyun anlamında kendilerini çok ileriye taşıdıklarını dile getiren Özdilek, bunu skorla birleştirmeleri gerektiğine işaret etti.

VAR uygulamasının futbol adına ve özellikle Anadolu kulüpleri için önemli olduğunu düşündüğünü aktaran Özdilek, şunları kaydetti:  “Lehimize veya aleyhe olur, hiç önemli değil. Kolay değil bir inceleme ve hassas çizgiler var. Çizgilerin çizilmesi ve doğru karar verilmesi zaman alabiliyor. Genel hatlarıyla bakıldığında futbol adına çok doğru olduğunu düşünüyorum. Bu bir geçiş süreci, sistemin ikinci senesi. Bir sonraki sene daha farklı, daha akıcı bir sistem olacaktır. İnsanlar, oyuncular ve yönetenler adapte olmaya başladı. Geçiş sürecinde ufak tefek sancılar olacaktır. Genel hatlarıyla başarılı buluyorum.”

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER