ÖZDİLEK “KİMSE KİŞİSELLEŞTİRMESİN…”

ÖZDİLEK “KİMSE KİŞİSELLEŞTİRMESİN…”

Özdilek cevap verdi…

“KİMSE KİŞİSELLEŞTİRMESİN…”

Denizlispor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, sosyal medyada taraftarların yoğun şekilde tepkilerini dile getirdiği başta Recep Niyaz olmak üzere Kibong Mbamba, Mehmet Akyüz, Burak Çalık gibi oyuncuların neden oynatılmadığı yönündeki soruya yanıtladı.

Denizlispor’un 4 haftadır iç sahada, 6 haftadır da üst üste kazanamamasının ardından yeşil siyahlılarda kadro tercihleri, oynanan oyun ve futbolcuların form düşüklüğü eleştiri konusu olmuştu. Yeşil siyahlı taraftarlar özellikle Denizli’nin yetiştirdiği ve çok sevdiği yıldız futbolcu Recep Niyaz’ın formaya hasret kalmasını eleştirdi. Özellikle 2-0 kazanılan Gençlerbirliği deplasmanı ve iç sahada oynanan Demir Grup Sivasspor maçlarında tribünlerde bu tepkilerini yüksek sesle dile getirmişlerdi.

Denizlispor teknik Direktörü Mehmet Özdilek, düzenlenen basın toplantısında başta Recep Niyaz olmak üzere Kibong Mbamba, Mehmet Akyüz, Burak Çalık gibi oyuncuların neden oynatılmadığı yönündeki soruya yanıtladı.

“KİMSE KİŞİSELLEŞTİRMESİN”

Ayrıştırma yapılmamasına ve kişiselleştirilmemesine dikkat çeken Özdilek; “Bunu kişiselleştirirsek bu işin içinden çıkamayız. Biz bir takımız ve 25 tane oyuncumuz var. Bu 25 oyuncu sezon başında planlama yapılırken bu formaya layık oldukları için bu planlamanın içinde olmuşlar. Birileri oynayacak, birileri oturacak. 25 kişi çıkıp da oynayacak diye bir kaide yok. Ayrıştırmayı yaparsanız takım olamazsınız, bir bütün olamazsınız. Buda hem camiaya hem de o oyunculara ciddi anlamda zarar verir. Biz şu anda bir bütün olmak, birlikte olmak adına bu antrenmanları, bu maç trafiğini yaşıyoruz. Onun için kimse kişiselleştirmesin” dedi.

“BENİM OYUNCULARLA BİR PROBLEMİM YOK"

Oyuncularla bir probleminin olmadığını dile getiren Özdilek, “Biz onlarla 24 saat yaşıyoruz. Söylediğiniz isimlerde benim çok sevdiğim, takdir ettiğim, antrenmanda da çalışan oyuncular. Diğer oyuncular gibi. Sonuçta bir tercih yapıyoruz. Sahaya 11 kişi çıkarıyoruz. Bizim oyunculuk dönemimizde de vardı. Birileri oynarken mutlu, oynamazken üzüntülü. Ama burada en önemli şey işi bırakmamak, mücadeleyi bırakmamak, bu savaşın içerisinde hep olabilmek. Bunu yapmaları lazım. Zaman zaman duygusallıklar ön plana çıkıyor ama bundan kurtulmaları lazım. Bu ligde eğer var olmak istiyorsanız, mücadele etmek istiyorsanız, bütün negatif duygulardan arınıp o mücadelenin içerisinde olmanız gerekiyor. Benim oyuncularla herhangi bir problemim yok. Bunlar tercihler, bu tercihleri çok fazla irdelemekte çok doğru olmuyor. Bu sefer oynayan oyuncuya saygısızlık yapılmış oluyor. Çünkü buradaki ortak menfaat Denizlispor’un, Denizli şehrinin menfaati olmalı. Bu düşünceyle devam edersek bu takım başarılı olacak. Ondan hiç şüphem yok zaten” ifadelerine yer verdi.

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER