ÖZDİLEK “RAKİBİ İYİ TANIYORUZ, ZAAFLARINI BİLİYORUZ”

ÖZDİLEK “RAKİBİ İYİ TANIYORUZ, ZAAFLARINI BİLİYORUZ”

ÖZDİLEK “RAKİBİ İYİ TANIYORUZ, ZAAFLARINI BİLİYORUZ”

Yukatel Denizlispor’da basına açık gerçekleşen antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Denizlispor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Gaziantep maçıyla ilgili olarak rakibi iyi tanıdıklarını belirterek “Güçlü olduğu yönler var. Oyunun birçok bölümünde zafiyet gösterdiği bölümlerde var. Onlardan yararlanmaya çalışacağız” dedi.

Süper Lig Cemil Usta sezonunun 13.haftasında deplasmanda Gaziantep Futbol Kulübü’ne konuk olacak Denizlispor’da hazırlıklar sürerken teknik direktör Mehmet Özdilek, basına açık gerçekleşen antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“KAZANMA ODAKLI OYNAYACAĞIMIZDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

Rakibi iyi tanıdıklarını ve zaaflarını bildiklerini belirten Özdilek “Evimizde önemli bir müsabaka kazandık. İyi oyun ve net skorla kazanmak bizi mutlu etti. Ama sadece bir maç kazandık. Mücadele devam edecek. Uzun bir sürecimiz var. Hem oyun olarak hem skor olarak istikrar önemli. Yine zor bir deplasmana gidiyoruz. Amacımız oradan da puan veya puanlarla dönmek. Bunu yapabilecek gücümüz, potansiyelimiz var. Oyun anlamında her hafta üstüne koyarak gelişen bir yapımız var. Rakibi iyi tanıyoruz. Güçlü olduğu yönler var. Oyunun birçok bölümünde zafiyet gösterdiği bölümlerde var. Onlardan yararlanmaya çalışacağız. Takımın hem morali hem takımdaşlığı üst seviyede. Ümit ederim ki hafta sonunda bunu sahaya yansıtıp istediğimiz skorla döneriz. Her maça tek tek bakıyoruz. Her puana da talibiz. Tüm maçları kazanacak potansiyelimiz var. Her maçı kazanma odaklı oynayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Gaziantep’e giderken de aynı düşünce ile gideceğiz. Yoğun bir şekilde hazırlanıyoruz” diye konuştu.

“BAZI MÜSABAKALAR VARDIR SADECE KAZANMAK İÇİN OYNARSINIZ”

“Takımın genel performansından memnun musunuz?” sorusunu yanıtlayan ve “bazı maçları oyuna bakmadan sadece kazanmak için oynarsınız” diyen Özdilek “Öyle bir maç oynuyorsunuz ki oyundan çok skor çok önemli. İçeride sıkıntı yaşayan bir görüntümüz var. Bunu lehine çevirmek, baskı altında oynayabilmek kolay değil. Bazı müsabakalar vardır sadece kazanmak için oynarsınız. Rize maçı öyle bir müsabakaydı. Çok iyi oynayabilirsiniz ama kazanamazsınız. Baskı altında bu müsabakaları oynamak kolay değildir. Biz ciddiyetten hiç ödün vermedik. Futbol ciddi bir eğlencedir. Ben oyuncuları tebrik ediyorum. Bu müsabakaları oynamak kolay değildir. Oyunun sonunda özellikle son yarım saat, taraftarında takıma verdiği pozitif enerji, bizim performansımızı biraz daha ön plana çıkardı. Bundan sonraki maçlarda da o pozitif enerji takımın itici gücü olacaktır. Hem bu sene hem de geçen seneden gelen o kazanamama baskısı ciddi anlamda oyuncuları etkiliyordu. Bundan sonraki süreç biraz daha sağlıklı olacaktır. Bir geçiş sürecindesiniz. Bir anlayışı değiştirmeye çalışıyorsunuz. Bunun için çalışmak zorundasınız. Bizde çalışıyoruz. Biz o değişimin, anlayışın geçmişe nazaran öne gittiğini belirtebilirim. Bunu zaten kamuoyu da bize ifade ediyor. Bu geçiş süreçlerini skorla birleştirmek çok daha önemlidir.  Bu süreçte çok zor bir periyottan geçiyoruz. Belki 1 yada 2 puan daha alabilirdik. Bunu başaramadık. Ama genel istikrar anlamında bakıldığı zaman bu ligde çok dalgalanmanın olduğunu görüyoruz. Biz bu dalgalanmayı çok yaşamadan istikrarlı bir şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi. 

“ZAMAN ZAMAN ÇİFT FORVET OYNAYACAĞIZ”

Oscar ve Rodallega’nın aynı anda iyi ikili olduklarını ve çift forvet oynatıp oynatmayacağı sorusunu yanıtlayan Özdilek “İçeride, dışarıda fark etmez, zaman zaman bu tercihleri yapacağız. Oscar’da genç ve dinamik, geleceği olan bir futbolcu ki iç sahada çok daha etkili. Rodallega ile birlikte performansları bizim oyun anlayışımızda önemli yer teşkil ediyor. Zaman zaman çift forvet oynayacağız tabi ama onun çalışmasını yapmamız gerekiyor. Onun içinde biraz zamana ihtiyacımız var. İki tane iyi santraforumuz var. Onların fiziksel olarak daha iyi hale getirilmesi için biraz oynamaları gerekiyor. İkisi birden de zaman zaman çok etkili olacaktır. Oyun felsefemiz içinde iki oyuncumuz da önemli yer teşkil edecek” dedi.

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER