SEDAT ŞAHİNTÜRK: TEDİRGİNLİK OLABİLİR!

Demir Grup Sivasspor maçının hazırlıklarını sürdüren Denizlispor’da gerçekleşen antrenmanda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sedat Şahintürk, hedeflerinin 3 puanla başlamak olduğunu söylerken saha içinde pandemiden dolayı tedirginliğin yaşanmayacağını ancak sakatlık konusunda futbolcularda tedirginlik olabileceğini belirtti.

SEDAT ŞAHİNTÜRK: TEDİRGİNLİK OLABİLİR!

Şemikler Haluk Ulusoy tesislerinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Denizlispor’un genç futbolcularından Sedat Şahintürk salgın sürecinden sonra yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Önce bireysel olarak hazırlanmaya başladık, sonra takım antrenmanlarına geçtik. Kendi aramızda maç yaparak tamamen hazır hale geldik. Önümüzde zorlu bir Sivas maçı var. Hedefimiz tabii ki 3 puanla başlamak. Kalan 8 maçımızı en iyi şekilde değerlendirip, ligi bitirebildiğimiz en iyi noktada bitirmek istiyoruz.”

“SAKATLIK KONUSUNDA TEDİRGİNLİK OLABİLİR”

Futbolcuların oynanacak maçlarda pandemiden dolayı tedirginlik yaşayacaklarını düşünmediğini ancak futbol oynamadan geçen uzun sürenin ardından saha içinde oluşabilecek sakatlıklardan dolayı tedirgin olabileceklerini belirten Şahintürk “Açıkçası pandemiyle ilgili bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bu sürede zaten herkes dikkat ediyor. Testlerini oluyor. Maçlardan önce de yine test yapılacağını düşünüyorum. Ama sakatlık konusuna gelirsek bir tedirginlik olabilir. 2-3 ay gibi bir süre futboldan uzak kaldık. Bu futbolcular için bir sıkıntı doğurabilir. Sonuçta hazırlık maçı yapma imkanı bulamadık. Kendi aramızda yapsak da rakiple oynadığımız gibi olmuyor. Sakatlanmamak için en iyi şekilde kendimizi hazırlamak zorundayız. Sonuçta bizler profesyoneliz ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER