“SİGARASIZ TARAFTAR PROJESİ”NİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi koordinesinde Pamukkale Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Yeşil Cephe Taraftarlar Derneği tarafından hazırlanan “SİGARASIZ TARAFTAR PROJESİ”nin protokol imza töreni yapıldı.

“SİGARASIZ TARAFTAR PROJESİ”NİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Yapılan imza törenine Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Zafer Akçay, Yeşil Cephe Taraftarlar Derneği Başkanı Zeki Turan ve Yeşil Cephe’nin taraftar grubu katıldı.

İmza töreninde projenin hazırlık aşaması hakkında bilgi veren Pamukkale İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Zafer Akçay, “Kaymakamımız ‘Sigarasız Taraftar Projesi’nin hazırlanması ve planlaması için vermiş olduğu talimat doğrultusunda, Denizlispor’umuza gönül veren tüm taraftar gruplarıyla 21 Ağustos 2019 tarihinden itibaren görüşmeler yapmaya başladım.  Yaptığım bu görüşmeler neticesinde en organize grup olan, etkileşim gücü ve üye sayısı bakımından fazla olan aynı zamanda da sosyal sorumluluk projelerine önem veren Yeşil Cephe Grubu ile projeye başlamaya karar verdik. 3 aydır hazırlıklarını planladığımız projeyi bugün itibariyle başlatıyoruz. Birçok konu başlığı bulunan bu projemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Projenin hayata geçirilmesinde bizlere yol gösteren ve teşvik eden Kaymakamımız Sayın Hayrettin Balcıoğlu’na, projeye gönül veren Yeşil Cephe Taraftarlar Derneği Başkanı Zeki Turan ve Dernek üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Taraftar grubunda birçok renktaşının sigara kullandığını ve bu projeyle birçok renktaşının sigarayı bırakmaya istekli olduğunu belirten Yeşil Cephe Taraftarlar Derneği Başkanı Zeki Turan; “Kurulduğumuz günden buyana Denizlispor’umuzu her kulvarda kayıtsız şartsız destekliyoruz. Bir taraftar grubundan daha fazlasını yaparak sosyal sorumluluk projelerini ve gençliğimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bu projeyle iyilikten ve güzellikten yana olmaya devam edeceğiz. Kaymakamlığımızın Tütün Bağımlılığı ile mücadelesine gönülden destek veriyoruz. Yeşil Cephe taraftar grubumuz olarak her türlü desteği vereceğiz. Bu çalışmaya başlarken arkadaşlarımızla grup üyelerimizle yaptığımız görüşmelerde çok istekli olduklarını fark ettim. Bizler birbirine kenetlenen arkadaşlık dostluk ilişkilerine önem veren bir grubumuz. Bir birimize destek vererek teşvik ederek bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Ben kendim sigara kullanmıyorum. İnşallah tüm grubumuzda bu bağımlılıktan kurtulacak. Kaymakamlığımız aracılığıyla da doktor desteği ihtiyacı olan arkadaşlarımızı sigara bırakma polikliniklerine yönlendireceğiz. Bu proje bünyesinde sigaranın yanında; sağlık, doğa, çevre, örnek taraftar grubu gibi birçok konu başlığını barındırıyor. Kısacası Türkiye’ye örnek taraftar grubu olmak istiyoruz. Bu projeyi hayata geçirerek bizleri teşvik eden Kaymakamımız Hayrettin Balcıoğlu’na ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Zafer Akçay’a teşekkür ediyorum” dedi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsi gayretleri ile ülkemizde başlattığı Tütün Bağımlılığı ile Mücadeleyi Pamukkale İlçesinde etkin bir şekilde yürütmeye çalıştıklarını belirten Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu; “2017 yılında Pamukkale İlçesindeki Anaokulu ve İlkokullardaki velilerimize yönelik olarak başladığımız tütün bağımlılığı ile mücadele aynı heyecanla devam ediyor. Ekim ayı içerisinde İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Güzelpınar Mahallesi Muhtarlığı tarafından hazırlanan “Sigarasız Mahalle” projesi de gayet güzel bir şekilde gidiyor. Şuan da olumlu sonuçlarını almaya başladık. Tütün bağımlılığı ile başka neler yapabiliriz diye düşündüğümüz de Taraftar Grupları aklımıza geldi. İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüze gerekli talimatları 3 ay önce verdim. 3 aylık süreçte tüm taraftar gruplarımızla görüşmeler yaptı. İçlerinde en organize olan, üye sayısı bakımından fazla olan ve bu projeyi sahiplenen Yeşil Cephe grubuyla projeyi uygulamaya karar verdik. Çok arzulu ve istekli olduklarını gördüm. Kaymakamlığımız tarafından taraftar grubuna anket uygulamaya başladık. Şuana kadar 302 kişi bu anketi cevapladı. Neredeyse sigara içme oranı %50 (149 kişi)  bu üzücü ama bu sigara kullananların %70’nin (105 kişi)  sigarayı bırakmak istiyorum demesi sevindirici bir durum. Bu anketimiz devam edecek. Anket verilerimize göre tüm gerekli tedavi süreçlerini başlatacağız. Bende bugün taraftar grubumuzda sigarayı bırakma konusundaki isteklerini ve arzularını gördüm. Biz kendilerine her türlü desteği vereceğiz. Taraftar grubumuz gerek sigara ile mücadelesi gerekse örnek taraftar grubu davranışlarıyla tüm Türkiye’ye inşallah örnek olacaklar. Ortak sevdamız Denislispor. Taraftarımızın bu örnek davranışlarının Denizlispor’muzun başarılarına katkı sağlayacağına inanıyorum. Kaymakamlığımızın tütün bağımlılığı ile mücadele projesine destek veren fedakar İlçe Sağlık teşkilatımıza, Denizli Yeşilay Şubesi Başkanlığına, eğitim camiamıza, velilerimize ve tüm projelerimizde desteğini hissettiğim kamu kurumlarımıza ve İl Valimiz Sayın Hasan Karahan beyefendiye teşekkür ediyorum” dedi.

Yeşil Cephe taraftar grubunun Denizlispor tezahüratları ve sigaraya karşı sloganlarıyla devam eden program, SİGARASIZ TARAFTAR PROJESİ’nin imza töreni ve Kaymakam Balcıoğlu’nun sigarayı bırakan taraftarlara kumbara hediye etmesiyle sona erdi.

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER