“TEŞEKKÜR EDERİZ”

Yukatel Denizlispor’da 4 oyuncunun kadro dışı bırakılmasıyla ilgili çıkan haberlerin ardından kulüpten resmi açıklama geldi. Mehmet Akyüz, Oğuz Yılmaz ve Burak Çalık ile yolların ayrıldığı doğrulanırken açıklamada Recep Niyaz’ın ismi yer almadı. Recep Niyaz’ın kadro dışı olmadığı belirtilirken takımda devam edip etmeyeceği ise henüz netlik kazanmadı.

“TEŞEKKÜR EDERİZ”

Kadro dışı kalan ve takımdan ayrılan futbolcularla ilgili Denizlispor Kulübü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kulübümüz oyuncularından Mehmet Akyüz, Oğuz Yılmaz ve Burak Çalık, sezon devam ederken alacakları ile ilgili TFF’ye başvurmuşlardır. Kulübün maddi imkanları doğrultusunda kendilerine sezon başından beri yüzde 60 oranında ödeme yapılmıştır. Yaklaşık 1 aydır kendileriyle yaptığımız toplantılarda, kendilerine sunduğumuz bir kısım peşin, bir kısmı 2-3 ay içinde olan ödeme planlarını hiç biri kabul etmemiş ve alacaklarının tamamını istemişlerdir. Bu alacaklarının içinde yönetim kurulunun geçen sezon iyi niyetle verdiği 300’er bin TL’lik ekstra şampiyonluk primi de büyük bir orana sahiptir. Yıllarca geçmişten gelen borçlar ve transfer yasakları ile boğuşan kulübümüz, mecburen ve istemeyerek katlandığı futbolcuya dayalı düzene artık bir son verme kararı almıştır.”

Futbolculara teşekkür edilerek kulüp bulmaları istendiği açıklanırken “Bu oyuncularımızın 2018-2019 Sezonunda yaşanan şampiyonluktaki emeklerini inkar edemeyiz. Haklarını teslim ediyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Yalnız, Yukatel Denizlispor Kulübü ve camiasının da bu oyuncularımıza hem maddi hem manevi hem de kariyer anlamında çok büyük katkıları olmuştur. Bizim için aslolan Yukatel Denizlispor Kulübü ve camiasıdır. Yönetim Kurulumuzun aldığı kararla bu oyuncuların tüm alacaklarının ödenmesine ve kendilerinden Yukatel Denizlispor Kulübü menfaatleri doğrultusunda kulüp bulmalarının istenmesine karar verilmiş ve süresiz kadro dışı bırakılmışlardır. Kamuoyuna saygıyla sunarız” ifadelerine yer verildi.

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER