MERKEZEFENDİ BASKET BANDIRMA'DAN ŞEN DÖNDÜ

MERKEZEFENDİ BASKET BANDIRMA'DAN ŞEN DÖNDÜ

MERKEZEFENDİ BASKET BANDIRMA'DAN ŞEN DÖNDÜ

TBL 6. haftasında Bandırma Kırmızı'ya konuk olan Merkezefendi Belediyesi Basket baştan sona önde götürdüğü karşılaşmadan 82-77 galibiyetle ayrıldı.

Yayın gerisinden karşılaşmaya etkili başlayan Merkezefendi, ilk dakikalardan üstünlüğü eline aldı. Pota altını da rakibine adeta kapatan Merkezefendi sayı bulmasına izin vermedi. İlk çeyrek 20-16 Merkezefendi üstünlüğüyle geçildi. İkinci çeyreğe aynı savunmayla başlayan Merkezefendi ribaundlarda da üstünlüğü eline aldı. Hücumda zorlanan Bandırma arka arkaya boş atışlar attı. Kalan dakikalarda üstünlüğü zorlanmadan koruyan Merkezefendi Belediyesi Basket ikinci çeyreği 35-27 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte savunma iki tarafta da arttı. İki takımın da skor üretemediği bu dakikalarda Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı avantajını korudu. Üçüncü çeyrek 54-45 Merkezefendi üstünlüğüyle geçildi. Son çeyreğe arka arkaya üçlüklerle başlayan Bandırma, farkı eritmeye başladı. Öne geçmesine izin vermeyen Merkezefendi üstünlüğü elinde tutmaya devam etti ve karşılaşmayı 82-77 Merkezefendi kazandı.

Öne çıkanlar...

Bandırma Kırmızı: Eray Akyüz 23 sayı, Sadık Emir Kabaca 20 sayı

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket: Olesksandr Mishula 21 sayı, Soner Şentürk 13 sayı

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER