MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ DENİZLİ BASKET’İN BAŞVURUSU KABUL EDİLMEDİ

Basketbol Süper Ligi’nden çekilme kararı alan Teksüt Bandırma’nın yerine Süper Lig’de yer almak için idari kriterleri yerine getirip Basketbol Federasyonu'na başvurusunu yapan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’in başvurusu reddedildi. Denizli’nin basketboldaki başarılı temsilcisi yeni sezonda Basketbol 1.Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi verecek.

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ DENİZLİ BASKET’İN BAŞVURUSU KABUL EDİLMEDİ

Denizli’yi basketbolda başarıyla temsil eden ve TBL’de şampiyonluk hedefiyle yola çıkan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, bir yandan Süper Lig’e çıkmak için federasyondan gelecek haberi bekliyordu. Geçen sezonun TBL ikincisi Fethiye Belediyespor'un başvuru evraklarını yetiştirememesi üzerine bir yandan TBL'de yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını tamamlayıp antrenmanlara başlayan Denizli Basket, diğer yandan Süper Lig umuduyla idari kriterleri yerine getirip Basketbol Federasyonu'na başvurusunu yapmıştı. Basketbol Federasyonu tarafından Teksüt Bandırma'nın yerine Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket'in tarihinde ilk kez Süper Lig'e alınması, Denizli temsilcisinin ligde pazartesi günü yapılacak fikstür çekimine de Bandırma yerine katılması bekleniyordu.

FEDERASYON KABUL ETMEDİ

Bandırma Basketbol İhtisas Kulübü’nün, ING Basketbol Süper Ligi 2020-2021 sezonu müsabakalarından çekilme kararının ardından takım sayısında oluşan azalma nedeniyle, ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele etmek için başvuran tek takım olan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Spor Kulübü’nün başvurusu reddedildi. Denizli ekibinin lisans başvuru dosyasının incelenmesi sonucunda, Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı’nda istenen şartları karşılayamaması üzerine Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Spor Kulübü’nün ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele etme başvurusunu kabul etmedi. Böylece ING Basketbol Süper Ligi’nde 2020-2021 sezonunun 15 takımla oynanması kararlaştırıldı.

“BU SENE OLMASA DA SENEYE MUTLAKA OLACAK”

Bu kararın ardından yeni sezonda yine Türkiye Basketbol 1.Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi verecek olan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, ligi 1.sırada bitirerek sezon sonunda bu hedefine gecikmeli de olsa ulaşmak istiyor. Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Kulüp Başkanı Veli Deveciler tüm planlarını şampiyonluk üzerine yaptıklarının altını çizerek “Federasyondan olumsuz haber gelmesi durumunda bile biz yine 1.ligde hedefimizi şampiyonluk olarak belirledik ve ne olursa olsun sezon sonunda Süper Lig’e çıkacağız” demişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 23:25

SporDenizli20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER